Wnętrza, nieruchomości – portal poradnikowy Wystrój wnętrz Kolory zasłon na jesień na podstawie

Kolory zasłon na jesień na podstawie


Kiedy nadchodzi jesień, dni stają się coraz krótsze, a słońce ogrzewa nas coraz słabiej. W zamian częściej niebo spowijają ciemne chmury, z których siąpi zimny deszcz. Temperatura spada, a chłodny i porywisty wiatr hula za oknem. Trzeba przyznać, że pochmurna aura nie wpływa dobrze na nasze samopoczucie. Rankiem nie budzą nas już promienie słońca, więc nie wstajemy z łóżka tak rześko jak latem. Wieczory z kolei coraz częściej spędzamy w czterech ścianach, siedząc przed telewizorem. Jednym słowem, dopada nas jesienna melancholia. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby przygnębiająca aura za oknem nie wpływała negatywnie na nasze samopoczucie.

Sposób na jesienne smutki

Najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem na rozweselenie jesiennych słot jest odpowiednie przygotowanie wystroju wnętrza w mieszkaniu. Szybką i łatwą zmianę aranżacji zapewnią nowe zasłony. Na jesień warto zdecydować się na te w żywych, energetycznych kolorach oraz nowoczesnych fasonach. Najmodniejsze ostatnio zasłony na przelotkach sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Kwiatowe zasłony na jesień

Bardzo lubianym i modnym wzorem zasłon są motywy kwiatowe, które świetnie sprawdzą się jesienią. Lato dopiero, co przeminęło, jednak już tęsknimy za nim. Kwiatowy deseń podczas jesiennych słot przypomni nam o pięknej pogodzie, a żywe kolory zasłon rozjaśnią wnętrze, do którego o tej porze roku dociera coraz mniej słonecznego światła. Ponadto kolorowy kwiecisty wzór z pewnością poprawi nastrój.

Jesienne zasłony w luksusowej wersji

Jeśli jednak wystrój salonu lub sypialni jest bardzo elegancki, możemy zdecydować się na coś bardziej wyszukanego. Warto zwrócić uwagę na szlachetne, luksusowe materiały oraz skomplikowane formy. W dużych pokojach świetnie sprawdzą się zasłony w ciepłych, słonecznych barwach, takich jak odcienie pomarańczy albo żółci.

Jeśli zależy nam na dekoracyjnym wyglądzie okna, warto zwrócić uwagę na lambrekin, który idealnie dopełni wystrój salonu i podkreśli jego reprezentacyjny charakter. Ponadto wnętrze wyda się bardziej przytulne, jeśli przyozdobimy okna eleganckimi zasłonami o ciepłych, soczystych kolorach. Wpłynie to na pewno pozytywnie na atmosferę w domu.

Piękne zasłony – piękne wnętrze

Wybór odpowiednich zasłon jest ważny nie tylko dla naszego samopoczucia, ale przede wszystkie pełni istotną rolę w aranżowaniu wnętrza. Dobrze dobrany fason i kolor zasłon z pewnością sprawi, że pokój wyda się piękniejszy. Trzeba pamiętać, aby dopierać je do kolorów ścian, mebli i dodatków. Dobrze urządzone mieszkanie to dobre samopoczucie nie tylko jesienią, ale przez cały rok.  

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane strony