Wnętrza, nieruchomości – portal poradnikowy Wystrój wnętrz Małe biuro – duże wyzwanie na podstawie

Małe biuro – duże wyzwanie na podstawie


Niestety, nie zawsze mamy do dyspozycji duże, przestronne biuro. Jednak na szczęście małe pomieszczenie biurowe również można urządzić tak, aby praca w nim była efektywna i przyjemna.

Tylko najważniejsze elementy

Przygotowując się do urządzenia niewielkiego biura, należy w pierwszej kolejności zastanowić się, jakie role powinno ono spełniać. Czy będziemy przyjmować w nim klientów? A może będziemy pracować samodzielnie? Jak dużo miejsca potrzeba na przechowywanie dokumentów? Jakie sprzęty będą przydatne w pracy?

Na pewno niezbędne w biurze będzie wygodne biurko oraz ergonomiczny fotel. Przydać mogą się również szafki bądź regał na dokumenty. Z kolei, jeśli będą odwiedzać nas klienci – musimy przygotować dla niech miejsca siedzące. W małym biurze sprawdzą się fotele lub krzesła, a z masywnej kanapy lepiej zrezygnować.

Jak urządzić małe biuro – przydatne porady

Urządzając małe biuro, trzeba pamiętać o jednej ważnej zasadzie. Nie wolno stosować takich elementów, które dodatkowo pomniejszą wizualnie pomieszczenie. Dlatego najlepiej postawić na jasne kolory ścian oraz zrezygnować z dużych i kontrastowych wzorów. Podobne zasady dotyczą doboru mebli – lepszy efekt wizualny zapewnią te w jasnych kolorach. Należy wystrzegać się mebli dużych i masywnych, które podkreślą tylko niewielkie rozmiary wnętrza.

Dla małego biura świetnym rozwiązaniem będą meble biurowe modułowe, które można dowolnie dobierać i komponować. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są również kontenery na kółkach, które spełnią się w roli pojemnika na dokumenty i podręcznego roboczego blatu. Dzięki zamontowanym w nich kółkach, mamy możliwość łatwego przemieszczania i dowolnej aranżacji wnętrza.

Jako sprzęt biurowy dobrze sprawdzi się urządzenie wielofunkcyjne, które łączy w sobie funkcje skanera, kserokopiarki i drukarki. Ponadto charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i można je umieścić na półce zamontowanej na ścianie. Inną opcją, wartą rozważenia, jest zabudowanie jednej ze ścian szafą wnękową z przesuwnymi drzwiami, w której z powodzeniem można schować wszystkie dokumenty i inne rzeczy, które, leżąc na wierzchu, będą optycznie pomniejszać pomieszczenie. Ciekawym rozwiązaniem są również szafki wiszące, które można umieścić nad biurkiem i w ten sposób zaoszczędzić trochę przestrzeni.

Dobrym wyborem będą też składane stoliki i krzesła, które przydadzą się, gdy w biurze będzie pracować więcej osób.

W małym burze warto rozważyć także możliwość wykonania mebli na wymiar, tak, aby dobrze wykorzystać każdy metr przestrzeni.  

Jeżeli poszukujesz dobrego krzesła biurowego dla siebie lub dla swoich pracowników – koniecznie sprawdź szeroką ofertę na www.e-krzeslo.com.pl!

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane strony