Dywany plecione


Dywany plecione są chętnie wykorzystywane jako ozdoba domów i mieszkań. Do ich produkcji wykorzystuje się głównie materiał pochodzący z roślin rodzaju juta. Udział w tworzeniu dywanów plecionych z juty ma roślina o nazwie juta torebkowa. Jest to roślina, która rośnie w klimacie tropikalnym. Zaraz po bawełnie stanowi najczęściej wykorzystywany surowiec. Światowymi potentatami w produkcji juty są Indie, Bangladesz i Chiny. W tych krajach istnieją dogodne warunki do rozwoju juty torebkowej, czyli wilgotny i gorący klimat.

Dywany plecione z juty

Dywany plecione z juty można umieścić w niemal każdym pomieszczeniu. Większy wariant lub kilka mniejszych idealnie sprawdzą się jako modne dywany w salonie. Jednak dywany plecione świetnie wyglądają również w przedpokoju. Wspaniale wzbogacą wystrój także sypialni. Sprawią, że pierwsze zetknięcie stóp z podłogą o poranku stanie się znacznie przyjemniejsze. Ze względu na swój neutralny charakter nierzadko stają się również elementem wyposażenia krytych tarasów. W przeciwieństwie do większości dywanów można je umieścić także w łazienkach. W każdym z wymienionych miejsc wprowadzają wyjątkową przytulność z dodatkiem uroku. Dywany plecione można wykorzystać w nieoczywisty sposób, np. jako ozdobę na ścianę.

Z czym można łączyć dywany plecione ze sznurka?

Dywany plecione ze sznurka na płasko z naturalnych materiałów wyróżniają neutralne kolory. Należą do nich takie jak szarość i beż. W ten sposób łatwo jest dopasować je do aktualnego wystroju pomieszczenia. Doskonale komponują się z białymi, jak i beżowymi czy kremowymi ścianami. Świetnie łączą się z meblami w odcieniach brązu. Bez obaw można je łączyć z drewnem również w egzotycznych odmianach oraz z wikliną.

Uniwersalny charakter dywanów plecionych z juty, wełny czy bawełny może stać się tłem dla kolorowych aranżacji. Świetnie wyglądają obok najodważniejszych odcieni takich jak czerwień, róż czy pomarańcz. Wypadają bardzo dobrze w połączeniu z błękitem i turkusem. Dywany plecione ze sznurka tworzą udaną kompozycję z wszelaką domową roślinnością. Dzieje się tak ze względu na swój bliski naturze charakter. Poza tym intensywna zieleń może w pełni zaistnieć zestawiona z neutralnymi barwami.

Dywany plecione na płasko

Zarówno dywany plecione okrągłe, jak i prostokątne warto wybierać do domów urządzonych w naturalny sposób. Należy do nich niewątpliwie styl rustykalny, który pochodzi  z mroźnych krajów północy. Dywany plecione ze sznurka idealnie wpisują się w tę oszczędną w ozdoby stylistykę. Z pewnością sprawdzą się w towarzystwie prostych mebli. Jednocześnie ze stonowanymi barwami, a także subtelnych motywów roślinnych.

Dywan pleciony na płasko szary lub beżowy to idealny dodatek do pomieszczenia w stylu skandynawskim. Doskonale również podkreśla przytulność wnętrz. Jednocześnie nie zaburza ich prostoty, co jest również bardzo ważne. Dywany plecione pasują również do mebli białych, szarych oraz czarnych elementów. Dywan pleciony w warkocz lub inny wzór pasuje również do bogatszych w ozdoby pomieszczeń.

Stanowi często wybierany dodatek do stylu boho. Modne dywany tkane na płasko stają się idealnym tłem dla kolorowego wystroju. Stanowią nieodłączny element aranżacji w stylu etno, który czerpie inspiracje z kultury afrykańskiej. W tym stylu również ceni się naturalne materiały w kolorach ziemi. Zarówno w boho, jak i etno można pokusić się o wybór dywanu plecionego kolorowego. Takiego, który nawiązywałby do przewodniej, odważnej barwy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane strony