Bardzo dobre firanki do kuchni


Firanki zwykle wiesza się w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym i jadalni. W Polsce przyjęło się, że puste okna kojarzą się z niezamieszkałymi domami, dlatego większość z nas nie wyobraża sobie okien bez firanek. Pełnią one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także są niezwykle praktyczne. Chronią wnętrze domu przed zbyt mocnymi promieniami słonecznymi, a także przed owadami, które latem pchają się do środka. Ponadto dają poczucie dyskrecji i komfortu, ponieważ utrudniają wścibskim spojrzeniom podglądanie wnętrza domu. Jednakże sprawa ma się zupełnie inaczej z kuchnią i wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto wieszać firanki w kuchni.

Kuchenne utrudnienia

Kuchnia może się wydawać wnętrzem nieprzyjaznym dla firanek, z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, w kuchni często otwiera się okno, po drugie, jest ciepło i wilgotno, a to może nie sprzyjać delikatnym materiałom firanek. Po trzecie, podczas gotowania unosi się wiele zapachów, od intensywnych woni przypraw, przez kwaśne zapachy octu aż po swąd spalenizny, którego czasem nie da się uniknąć. Wiele osób boi się, więc, że firanki przejdą tymi nieprzyjemnymi zapachami. Poza tym sporo osób obawia się także, że może ubrudzić lub nawet przypalić firanki, jeśli będzie nieuważna. Czy warto jednak rezygnować z firanek w kuchni z powodu kilku niedogodności?

Jakie firanki w kuchni?

Na szczęście nie trzeba zupełnie rezygnować z powieszenia w kuchni firanek. Warto je tam zawiesić, nawet mimo tego, że będą one wymagały trochę więcej uwagi i częstszego prania niż te w innych częściach domu. Wystarczy, że do tematu firanek w kuchni podejdzie się praktycznie. Łatwo się domyślić, że nie sprawdzą się, więc długie firany z lejących materiałów, które mogą ulec szybkiemu zabrudzeniu i zniszczeniu. Warto zamiast tego pomyśleć o drobnej firance, która sprawdzi się, jako kuchenna ozdoba okna.

Rodzinna kuchnia

Kuchnia jest szczególnym miejscem w domu, ponieważ gospodarze spędzają w niej wiele czasu nad przygotowaniem posiłków. Dlatego warto nadać jej przytulny i rodzinny charakter, w którego zbudowaniu może pomóc odpowiednio dobrana firanka. Drobne firanki mogą przybierać rozmaite formy, mieć różne kolory i wzory, dlatego dopasują się do najróżniejszych styli kuchni. Modne style ludowe czy retro wręcz wymagają zastosowania jakiś okiennych ozdób, dlatego w takiej kuchni sprawdza się firanki zazdrostki. Firanki w kuchni wymagają, co prawda trochę więcej uwagi, jednak dobrze dobrane i utrzymane w czystości nadadzą wnętrzu niepowtarzalny styl. 

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane strony