Wnętrza, nieruchomości – portal poradnikowy Wystrój wnętrz Fotel bujany w sypialni – komfort wart inwestycji

Fotel bujany w sypialni – komfort wart inwestycji


Mało, kto wie, że Benjamin Franklin, który wynalazł piorunochron, jest na amerykańskim banknocie, stworzył także bujany fotel. Jego premiera miała miejsce w XVIII wieku. Pierwsze modele tego mebla miały postać krzesła przytwierdzonego do dwóch biegunów. Dziś popularność bujanego fotela stale rośnie, a jego ciekawa stylistyka dostępna na rynku zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, którzy lubią klasykę w nowoczesnym wydaniu. I choć wielu osobom kojarzy się z meblem babcia robiącą na drutach, to można powiedzieć, że fotel na biegunach przeżywa prawdziwy renesans.

A może w sypialni?

Pomimo zmieniających się trendów, fotel bujany nie pasuje tylko do wnętrza w stylu rustykalnym czy skandynawskim. Coraz częściej bywa wykorzystywany nie tylko w salonie czy na werandzie domu, ale również w sypialni. Bujany fotel, to idealny sposób na relaks po męczącym dniu, który pozwoli wyciszyć emocje i odpocząć. Doskonale sprawdza się również, jako miejsce, gdzie można poczytać książkę delektując się widokiem za oknem.

Bez wątpienia fotel bujany to idealne rozwiązanie dla młodej mamy, która z łatwością może nakarmić swoje dziecko. Dziecko wtulone w ramiona, uspokojone łagodnym kołysaniem bez problemu zaśnie, dając tym samy możliwość wypoczynku swojej mamie.

Jak wybrać bujany fotel?

Przede wszystkim należy zadbać o jego komfort, dlatego nie warto kupować kota w worku i przed zakupem fotel wypróbować. Z punktu widzenia praktycznego, istotne jest również sprawdzenie czy na dany fotel w pomieszczeniu, w którym ma stanąć jest wystarczająco dużo miejsca. Ważne jest to, aby mógł się swobodnie bujać, a bieguny nie obijały ścian, czy pozostałych mebli.

Wybierając fotel warto wybierać sprawdzone rozwiązania. Wykonane z dobrej, jakości materiałów, dopasowane wizualnie do stylu i charakteru danego pomieszczenia. Tradycyjne fotele bujane wykonane były z wikliny i choć nadal cieszą się one popularnością, to na rynku jest zdecydowanie większy wybór modeli. Do wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu doskonale sprawdzą się te wykonane z plastyku czy akrylu.

Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zadać sobie pytanie, jakie zadanie ma pełnić fotel bujany we wnętrzu. Czy ma być tylko ciekawym dodatkiem, czy ma pełnić funkcje praktyczne, a jego wybór będzie wyborem na wiele lat. Warto pamiętać również, że jedynym kryterium wyboru nie może być cena. Kupując dobrej, jakości fotel trzeba liczyć się z wydatkiem, jednak mamy wtedy gwarancję, że będzie wytrzymały i odporny na uszkodzenia, a korzystanie z niego będzie w pełni bezpieczne. 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane strony