Zalety narożników


Każdy, kto szuka kanapy do salonu powinien zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim jest kanapa narożna. Jest to wciąż niedoceniane rozwiązanie, które nie zabiera więcej przestrzeni niż tradycyjna sofa, a jest zdecydowanie wygodniejsze.

Nowoczesne sofy modułowe

Współczesne narożniki dostępne na meblowym rynku to nowoczesne sofy modułowe, które dają wiele możliwości, jeśli chodzi o aranżację wnętrza To gdzie zostanie usytuowany narożnik zależy od tego jak duże jest dane pomieszczenie. Doskonale sprawdza się, jako element oddzielający strefę dzienną od nocnej lub kuchnię od salonu. Ze względu na fakt, że na narożniku zmieści się zdecydowanie więcej osób niż na tradycyjnej kanapie, doskonale sprawdzają się w domu, gdzie przebywa duża rodzina. To idealny sposób na wspólne oglądanie np. filmu, ale także alternatywa dla tradycyjnego stołu i krzeseł, gdy przychodzą goście, szczególnie wtedy, gdy spotkanie ma luźną formułą.

Jak pokazują nowoczesne rozwiązania stosowane przez architektów wnętrz, narożniki sprawdzają się także w małych kawalerkach – w dzień są kanapą, na której wygodnie siądzie kilka osób, a w nocy zmieniają się w przestronne i łóżko. Jednak warto zaznaczyć, że łóżko to nie zawsze gwarantuje komfortowego snu, pomimo przestrzeni, jaką oferuje. Gdy narożnik składa się z kilku mniejszych części, mogą one przesuwać tworząc szczeliny. Dlatego jeśli narożnik nie pełni tylko i wyłącznie funkcji łóżka dla gości, powinien składać się z jak najmniejszej ilości modułów. Rozkładany mebel posiada zazwyczaj pojemnik na pościel. Pozwala to na znaczną oszczędność miejsca, co jest szczególnie istotne w małych mieszkaniach.

Co jeszcze warto wiedzieć o narożnikach?

W dawnej wersji- narożnik zazwyczaj stał przy ścianie, a jego dwa boki doskonale wkomponowały się w róg ściany. Współczesne wzornictwo zakłada, że mebel ten może stanąć w dowolnym miejscu w pokoju, gdyż jego tył nie jest już obity fizeliną, ale materiałem, z którego kanapa została wykonana. Rozwiązanie to stosowane jest w dużych salonach, o czym wspomniano już wcześniej. I choć mebel ten jest stosunkowo duży, to jest on bardziej praktyczny i funkcjonalny niż tradycyjna sofa z fotelami.

Nowoczesne wzornictwo o szeroki wybór mebli na rynku, sprawia, że każdy nawet najbardziej wymagający klient znajdzie cos dla siebie. Mają one ciekawe, często designerskie wzornictwo, dzięki czemu pasują zarówno do wnętrz urządzonych w klasycznym stylu, jak i do tych nowoczesnych. Również ich kolorystyka sprawia, że mogą stać się znaczącym elementem dekoracyjnym w pomieszczeniu. 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane strony