Komody nie wychodzą z mody


Komoda to znany wszystkim mebel, który został wymyślony przez siedemnastowiecznych Francuzów. Na początku były to szuflady zamontowane w bocznej ścianie pomieszczenia, jednak już wkrótce komoda ewoluowała w samodzielny mebel, który możemy wstawić w niemal każdym wnętrzu. Komody stoją, więc w salonach, gabinetach, sypialniach, korytarzach i łazienkach. Ich uniwersalność sprawia, że są odporne na zmieniającą się modę.

Komoda, co to takiego?

Współczesna komoda jest meblem skrzyniowym wyposażonym w szuflady. Może być ich kilka lub nawet kilkanaście. Szuflady w komodzie służą do przechowywania najróżniejszych rzeczy, jednak przeważnie jest to odzież, bielizna, ręczniki lub pościel. Oczywiście w wersji biurowej można przechowywać dokumenty, a w wersji do pokoju dziecięcego – niezbędne akcesoria, zabawki i ubranka. Komoda może mieć różne wymiary, jednak przeważnie nie jest zbyt wysoka. Dzięki temu na jej górze można ustawić książki, ramki, bądź sprzęt grający czy telewizor. Istnieją również komody, która mają specjalnie zaprojektowaną górę. Tak, więc, komody dziecięce mogą mieć tam zamontowany przewijak, a te w wersji do sypialni – stojące lustro, które przemieni komodę w toaletkę.

Komody i ich rodzaje

Klasyczna komoda to taka, która ma kilka podłużnych szerokich szuflad. Jednakże różnorodność tych mebli jest tak duża, że można spotkać modele z wieloma mniejszymi szufladami, dodatkowymi półeczkami lub szafkami. Ponadto komody mogą być wykonane z różnych materiałów, mieć różne wymiary i gamę kolorystyczną. Wszystko po to, aby można je było dopasować do różnych pokojów oraz stylu i aranżacji wnętrz. Ten typ mebli jest bardzo popularny, wiec sklepy oferują szeroki wybór różnorodnych komód, tak, aby każdy mógł dopasować je do swoich oczekiwań. Z kolei bardziej wymagający klienci mogą zamówić wykonanie mebla na wymiar.

Zalety komody

Niewątpliwe zalety komód to uniwersalność i funkcjonalność. Uniwersalność wynika z faktu, że meble te produkuje się niemal w każdym stylu, od klasycznego po nowoczesny, co pozwala dopasować komodę do wystroju wnętrza. Komoda, jako mebel niezwykle praktyczny znajdzie zastosowanie w każdym domu, ponieważ wszyscy potrzebujemy miejsca do przechowywania. Szuflady pozwalają na zachowanie porządku i szybki dostęp do szukanych rzeczy czy ubrań. Nawet najmniejsze komody potrafią pomieścić wiele drobiazgów. Z kolei w tych większych możemy przechowywać pościel, ręczniki bądź ubrania, a na wierzchu komody ustawić odtwarzacz płyt kompaktowych lub jakieś dekoracje albo fotografie.  

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane strony